Lurnuf, ya da Lurn'fankhotep Lore (140)
Adsz_tasarm_56.png

Anomali-140

Anomali »
140
Erişim Seviyesi »
4/140
Saklama Sınıfı »
Beirut
İkincil Sınıf »
N/A

Tehlike Sınıfı: ORTA


Saklama Prosedürleri: Emir 140-Fx12'ye göre, temel anormallikten herhangi bir sapmayı değerlendirmek için yılda en az bir başarılı bir keşif seferi gerçekleştirilmelidir. Anomali-140'a girmenin içerdiği yüksek risk nedeniyle, araştırma yapmak için gönderilen personelin Ek-140-C'de detaylandırıldığı gibi Standart Keşif Protokolü konusunda eğitilmesi gerekir.

Anomali-140, herhangi bir boyutsal izinsiz giriş işaretine karşı izlenecektir. Anomali-140'a yetkisiz giriş durumunda, sabit APAB, izinsiz giren tüm varlıkları derhal imha edilecektir. Anomali-140'a erişim noktası yalnızca Seviye 5 personeliyle sınırlıdır. Yetkisiz erişim kesinlikle yasaktır.

Bölge-140 bünyesinde görev yapan personele haftalık psikiyatrik değerlendirme yapılacaktır. Düzensiz davranışlar sergilemeye başlayan, yedi numara takıntısı ve/veya akut klostrofobisi olan personel, amnestize edilmeli ve görevlerinden uzaklaştırılmalıdır.


Açıklama: Anomali-140 dünyanın çeşitli bölgelerinden geçişlere sahip daha önce gerçekliği sürdüremez hale geldiğine inanılan bir cep evrenidir. Mevcut tüm çoklu evren haritaları Anomali-140'ı boş bir "ölü bölge" olarak gösterdiğinden, varlığını genel olarak çoklu evrenden gizlemiş gibi görünmektedir.

Anomali-140 çölleri ve bozkırları olan çorak bir dünya gibi görünmektedir. Ayrıca Anomali-140, görünüşte bakteri ve mantar gibi mikrobiyolojik varlıklar dışında tüm doğal biyolojik varlıklardan yoksundur, bunun yanında Anomali-140 içerisinde kas ve kemik erimesi, yüksek protein ve kalsiyum alımı ve temel anaerobik egzersizlerle engellenemeyecek kadar olmasa da yüksektir. Anomali-140'ın sıcaklığı yaklaşık olarak 15-20°C civarındadır..

Anomali-140 bir gündüz/gece döngüsü yaşamaz. Sürekli olarak tam bir tutulma yaşıyormuş gibi görünen güneşe benzer bir gök cismine sahiptir. Anomali-140, eser miktarda karbon monoksit, hidrojen, su buharı ve oksijen içeren, temel olarak karbon dioksit, moleküler nitrojen ve argondan oluşan son derece ince, ancak solunabilir bir atmosfer sağlar.

Anomali-140-B, Anomali-140'a yapılan keşif gezileri sırasında keşfedilen Poe radyasyonudur. Anomali-140-B'nin anormal özellikleri, keşfinin ardından gerçekleştirilen standart maruz kalma testleri ile gün ışığına çıkarıldı. Bazen Kara Hastalık olarak da adlandırılan Hastalık, çoğunlukla öksürük nöbetleri ve kan tükürme ile birlikte ara sıra mide bulantısı, paranoya, kusma ve Poe radyasyonuna maruz kalma nedeniyle aşırı bitkinlikten oluşan belirgin bir hastalığa verilen addır.

Hastalığın teorize edilmiş semptom sırası aşağıdaki gibidir:

  • Soğuk algınlığı, hafif amnezi, burun kanaması.
  • Burun kanaması, bitkinlik, mide bulantısı, şiddetli öksürük, kusma, hafıza kaybı, hafif radyasyon zehirlenmesi belirtileri, ağrı ve sızılar, hafif göz travması (yani kanlanma, subkonjonktival kanama vb.), deja vu ve kas erimesi.
  • Öksürme, kusmukta kan, radyasyona maruz kalmanın birçok belirtisi, ağrılı nefes alma, yutma güçlüğü, şiddetli kasılmalar ve majör amnezi.

Bunların haricinde Anomali-140 içerisinde uzun süre bulunan hayvanlarda çok farklı semptomlar görülmüştür. Bunlardan bazıları aşağıda verilmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License