snicket

İsim: Dr. John Snicket

Görev Yeri: Tesis-030 Tesis Yöneticisi

Ek Görev Alanı: Sualtı Araştırma Enstitüsü (SAE) Yöneticisi

Yaş: [Bilinmiyor]

Doğum Yeri: Kastamonu

Evli/Bekar: Bekar (Evliliği karısının ölümü ile sona ermiştir)

Kariyeri: Tamam, şimdi bu şeyi editleyebiliyorum değil mi? Bekle denemem lazım. Yani boşuna yazmıyorum değil mi? EVET! Kaydettim ve aynen ne yazdıysam öyle gözüktü, güzel. Şimdi o porno linklerini silip kariyerimi ve hayatımı anlatabilirim. Çocukluğumu hatırlamıyorum. Şirketi nasıl kurdum? Bilmiyorum. Şöyle diyelim, binlerce yıldır yaşıyorum ve bir zahmet kenara para ayırmış olayım, di mi? Özel gücüm var mı? Emin değilim, ölümsüzlük özel güç müdür? Bana göre hayır, benim için sadece bir lanetten başka bir şey değil. Ölü karımla ne zaman tanıştım? Omaha sahili, yıl 1944, pek güzel bir an değildi. Minik bir tepe vardı, sonu uçurum, yanımız sahil. Orada bacaklarımızı sallandıra sallandıra karımla oturduk, dondurma yedik. Sonra biri silahla teslim olun dercesine yanıma yaklaştı, hiç teredüt bile etmeden tabancamı kavrayıp vurduğum kişiye bile bakmadan kafasına sıktım. Kan yüzüme sıçradı, karıma baktım. Gülümsedik, o da güldü. Sonra kalkıp sahilde yürüyüş yaptık.

Evlendiğimizde balayı olarak Kıbrısa gittik, evet biliyorum sanki biraz uzun sürmüş gibi ama bazı hatalar olur. Bu olabilir, bu sorun değil. Her neyse. 20 Tem 1974 olması lazım. Ondan sonra kenara ayırdığım para ile Sualtı Araştırma Enstitüsünü kurdum. Odrin ile irtibata geçtim ve orada bir araştırmacı kademesinden başlayıp tesis yöneticiliğine kadar tırmandım. Eminim beni bir psikopat, asosyel, deli veya kafayı sıyırmış olarak tanımlayacak tonlarca kişi vardır ancak inanın bana! Ben bunların hiçbiri değilim. Herhalde anlatabileceğim bir şey kalmadı, eklemem gerekirse ilk üzerinde çalıştığım anomali eğer yanlış hatırlamıyorsam 097'dir falan falan. Benden bu kadar! Mikrofonu yere atar ve giderim. Bekle, o malın ölümünüde anlatmalıyım. Gerizekalı ile sohbet ediyordum, "şu güzel değil", "bu güzel değil", "şunu değiştir", "bunu değiştir", en sonunda bide "odrini bırak, gel şurada çalış" falan demeyede başlayınca dayanamayıp Baby Eagle II yani o güzel bebeğim ile kafasına sıktım. Eh hak etti ama! Tamam bu biraz iç işlerde kargaşa yarattı bu adamı nasıl tesis yöneticisi yaptınız falan denildi ama sonradan zaten kendisinin hain olduğu anlaşıldı.

Amacı benim gibi safı FANG tarafına çekip tesiste kargaşa yaratmama sebep olmak falanmış. En son kendisini; Huskey'den aldığım dişli ve gözlü bir tümör parçasını gözünü oyup olmayan göz yerine yerleştirip o şekilde denize bıraktım. Cesedi şuanda bir köpekbalığının midesinde. Ah, kim bilir nasıl yerken kusmamak için kendini zor tutmuş zavallı hayvan!

PERSONELİN DR. SNICKET HAKKINDA GÖRÜŞLERİ

Dr. [VERİ GİZLENDİ]
Sadece bir kaçık, eğer tesis-030'a gittiyseniz o koca taht odasını görmüşsünüzdür. En yukarıda bir taht, tiyatro odası büyüklüğünde bir oda. Her yer altın kaplama mücevherlerle olsun kupa olsun türlü türlü eşya ile dolu. Kafasında bir taç vardı, biraz geriye kaymış, Snicket ise başındaki o taç ile belini tahtın koluna yaslamış bacaklarından bir tanesinin yarısı kolların birinin üstünde ve öbür yarısı dışarıda sallanıyor. Öbür bacağı tamamen tahtın dışında. Elinde bir kupa ile kahkaha atıyordu. Sonra bana döndü, bekle hatta dönmedi bile. "Onu buraya getir", adamı oraya götürdüm. Kaçak bir denekti, infaz edilecekti her türlü. Adamı Snicket'ın önüne koydum. "Demek bu o ha? Embesile benziyor" dedi, elindeki altın kupaya baktı tekrardan. Sonra adama tamamen dışarıda olan bacağı ile bir tekme attı. Adam oradan en aşağıya kadar yuvarlandı. Kan içindeydi, her yeri kesikti. Snicket hemen "İnfaz odasına götürebilirsin." dedi.

Dr. İris
Ah, benim güzel suratlım! BURNUNU YERİM! Aklımdan geçtiğinde bile yiyesim geliyor o kadar seviyorum. Hatırlıyorum bir ara tesis dışında bir çete çantamı çalmıştı. Çetenin merkezine gittik, ben arkada kaldım onu izliyordum. Çete üyeleri sokağın ucunda belirdiler ve "Ne istiyorsun?" dediler. Aşkım hemen "Ah, eminim hepiniz bir grup ahmak, 'gangsters' veyahut bir grup şımarık çocuklar olabilirsiniz. ANCAK ben, tatlı dille söylüyorum. BEN. O çantayı istiyorum.", çete üyeleri gülüşmeye başladılar "Daha bıçağın bile yok!". Sonra hepsi birden tabancalarını çıkardılar. Snicket hemen atladı, "BEN, buraya bir şey ÇALMAYA gelmedim. 'BARIŞ' içinde geldim. Bakın, para verebilirim ha." Çete üyelerinden biri hemen karşılık verdi, "Öyle mi? Bu çantaya mı? Ne kadar vereceksin?", Snicket yanıt verdi. "Bir araba dolusu, araba arkamda." Çete üyesi konuştu. "Yada arabayı burada bırakır ve siktir olup gidersin. Yada, ellerimizdekileri görüyorsun." Snicket delirmişti artık, ay o hali daha yakışıklı oluyor mesela. "BANA TELEFONU VER VE PARAYI AL." Çete üyeleri Snicketin ayağına doğru sıktılar. Snicket "PEKALA" dedi ve arkasından hemen uzanarak aldığı bir M416 ile elinde çantamı tutan kişi dışında hepsini oracıkta vurarak öldürdü. Sonra sağ bıraktığı çete üyesine doğru bakarak "Yavaşça çantayı yere bırak." dedi ve çete üyesi çantayı yere bırakır bırakmaz tabancasına uzanarak adamın kafasına bir kurşun sıktı. Eh daha anlatabileceğim bir şey yok gibi. Günlük deneklere işgence uygulama görevime devam etmem lazım.

Dr. Huskey:
Bir gün kalktık, ve beni Erzincan Şurası denen bir yere götürdü. Yıl 1920. Bana birkaç kıyafet verdi, aynı zengin gibiyiz ha! Üstümüz kürk, çok yakışıklıyız. Para harcamaktan kaçınmaz. Tesis-030 içerisinde hiç bir masraftan kaçınmamıştır. Ama hakiki delidir. Daha Tesis-030 yöneticisi olmadan önce bunu gözetlemek için bir göreve gönderildim. Tabii adamın peşinde GKK var. Kara para aklamışmış, anomaliymişmişler falan. Bir gün bu koca bir kasabayı rehine aldı. Nasıl yaptı? Bilmiyorum. GKK geldi, sonrada bir anda Snicket belirdi. Elinde bir İHA ile gelmişti. Böyle bildiğin elinde buruşturduğu koca ihayı belki 100 askere doğru fırlattı ve "Bu sizin mi?" dedi. Askerler 1 adım geriled, sonra silahlarındaki lazerleri açarak ona doğrulttular. Sonra başlarındaki adam konuşmaya başladı, neydi ismi? İsimlerle aram pek iyi değildir ancak eski odrin çalışanı olan Ajan Bolt olması lazım. "Bu sadece bir önlem Snicket, bunun için bizi suçlayamazsın." Sonra Snicket konuşmaya başladı. "Bu size yaptığım son uyarı olacak. Buradan uzak durun. Benle uğraşmayın, bende sizle uğraşmayayım. EĞER. İSTERSEM GKK'Yİ TEK BİR GÜNDE YERLEBİR EDEBİLİRİM! Umarım anlamışsındır." dedi Ajan Bolt'a dönerek. Ajan Bolt ise hemen "Bir kasabayı rehine aldın." Snicket ise "Ama elinde silah olan ben değilim." dedi. Sonra eliyle bir şeyler yaptı, hava karanlıktı tam olarak ne olduğunu göremedim. Ancak ne yaptıysa tüm askerler bir anda silahlarını Ajan Bolt'a döndürdü. Snicket "Görüşürüz." dedi ve arkasını dönerek kasabaya ilerledi. O sırada tek duyduğum silah sesleriydi. Ajan Bolt orada öldü. Askerlere ne mi oldu? Onlar yaşadı. Kendilerine geldiklerinde şoka girmiş bir şekilde arabalarına atlayıp hemen o yeri terk ettiler. Ajan Bolt'un cesedini alıp taşımaya bile korkuyorlardı. Snicket birkaç gün sonrasında kasabanın ekonomisini tavana çıkarmış bir şekilde kasabadan ayrıldı.

unknown.png

Ben ve Dr. Snicket, o sandalyede oturan bende ayakta olanım.

Dr. Snicket'in tesis içerisinde taht odasında yalnız iken söylediği şarkı, (Personeller oda içerisinde 2 farklı sesin duyulduğunu belirtmiştir ancak oda içerisindeki ne kameralar ne de ısı sensörleri oda içerisinde ikinci bir kadın şahsiyetin bulunmadığını göstermiştir.):

[Dr. Snicket]
Nasıl süründüklerine bir bak
Yerde,
Küçük karıncalar gibi.

[Dr. İris]
Evet,
Ama nasıl da cezbediciler.
Kaderi sadece şans olanlara karıştırıyorlar.

[Dr. Snicket]
Komik, değil mi?

[Dr. İris]
Utanç verici, değil mi?

[Dr. Snicket]
'Cenette' suçlanacak birinin olduğunu düşünüyorlar.

[Dr. İris]
Ah tatlım, bizim için cennet yokken…
Kendi yönettikleri hayatları için kaderi suçlarken bile…
İhtiyaç duydukları hayatı umuyorlar.

[Dr. Snicket]
Öldükleri güne kadarki tüm günlerini hiçbir cevap almadan yaşıyorlar.

[Dr. İris]
Yine de "neden?" diye sormaya devam ediyorlar.
Sanki sonunda bir ödül varmış gibi rutine bağlıyorlar…

[Dr. Snicket]
Biz ebediyen sıkılırken.

[Dr. Snicket & Dr. İris]
Onlar sadece insan!
Onlar anlayamaz…
Oldukları kişinin hep olacakları kişi olduğunu.
Ne de olsa sadece insanlar.
"Aşk" dedikleri şey için itişip kakışıyorlar düşene kadar…

[Dr. Snicket]
Bu saçmalık değil mi?
Truvayı unuttular.

[Dr. İris]
Bu zaman kaybı değil mi?

[Dr. Snicket]
Asla yüzleşilemeyecek bir şeyle yüzleşmeye çalışıyorlar.

[Dr. İris]
Evet ama belki de ölüm paylaştığımızdan daha fazlasını verebilir.

[Dr. Snicket]
Gerçekten bilmiyorum ve umrumda değil.

[Dr. Snicket & Dr. İris]
Onlar sadece insan!
Yerinde sayıyorlar.
Aşınmış kaya parçalarını yokuş yukarı iterek yaşamaya mahkumlar.
Ne de olsa sadece insanlar.

[Dr. Snicket]
Bu yüzden karşılıklı fedakarlık yapıyorlar.

[Dr. İris]
Düşmelerini birilerinin hafifletmesini umuyorlar.

[Dr. Snicket]
Dua edecekler, lanet edecekler, yaşayacaklar, ölecekler… kendi doğrularının başkalarının yalanı olduğunu hiç bilmeden.

[Dr. İris]
Yerler, uyurlar, severler, nefret ederler… rüzgarda süzülen bir yaprak gibi.

[Dr. Snicket]
Hepsinin kararsızlığını izle!

[Dr. Snicket & Dr. İris]
Onlar sadece insan!
Onlar anlayamazlar…

[Dr. Snicket]
sana ve bana verebilecekleri onca yılı.

[Dr. Snicket & Dr. İris]
Ne de olsa sadece insanlar.

[Dr. İris]
Yani onlar fedakarlık yapıyorlar ve biz alıyoruz, aptal kalpleri kırılana kadar.
Yukarıdan aşağıya bakıyorum, onların sevgisi ilgimi çekti.

[Dr. Snicket]
Hadi gel sevgilim, acılarını tadalım.

Dr. Eko
Yav abi fanta makinesinden kahve almaya çalıştım, bekle… Bu konuyu geçelim. Yav kablo sisteminde fare vardı, fareyi besledim… Bunuda geçelim. Huskey ile ben "zengin olduk laaaaan" diyip jip ile tesiste yakıt aracına çarptık… Ölmedikte şe oldu. Neyse bunuda geçelim. Yav demek istediğim "her zaman mutlu olun, gülümseyin" diyor ama bir şey yapıncada 2 dakkada cezalandırıyor. Geçen dedim "yav ciklet, bak bizim kafeterya sırası hemen bitiyor, biraz Türkiye'deki yağ kuyrukları gibi olsun", 2 dakka sonra işten uzaklaştırma aldım üstünede Dr. Huskey tarafından sözel tacize mağruz kaldım lan! Pezevenkler yav. Doların 'den 13'e düştüğünü gördüm diye sevinim dedim, abi bu sefer tüm Dr. Quantum "zengin oldun ha, bak" diye kulak memelerimi kesti. Hayır tecavüz görüyoruz tesis-030'da, ne zaman talep oluştursam "kullanıcı hatası" diye bana yazı geliyor. Olmaz olsun lan!

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License